پاناسونیک

تنها هدف پاناسونیک(ارائه محصولات با کیفیت و جلب رضایت مشتری)

بهترین تلفن بی سیم کدام است؟

شاید پرسیدن این سوال همیشه برای خرید یک دستگاه تلفن بی سیم به ذهن ما برسد ولی معنی بهترین فقط یک اصل کلی به معنی قابل قبول را مشخص کند ولی برای خرید بهترین تلفن بی سیم ابتدا کافیست تا نیاز های خود را از خرید و استفاده از یک گوشی تلفن بدانیم و سپس انتخاب کنیم…

 

۱-مدت زمان مکالمه و  عمر باطری تلفن در حالت مکالمه

۲-امکان کارکرددستگاه در حالت بدون برق برای جاهایی که قطعی برق وجود دارد

۳-مقاوم بودن در برابر ضربه و رطوبت برای استفاده های خاص

۴-امکان ارسال پیامک sms

۵-امکانات بلوتوث(Bluetooth) جهت اتصال هدست از این نوع و یا انتقال دفترچه تلفن از گوشی موبایل به دستگاه تلفن و یا پاسخگویی به تماسهای گوشی موبایل از طریق گوشی تلفن بی سیم. که البته این امکان در همه گوشی های با قابلیت بلوتوث فراهم نبوده و برخی از آنها فقط یکی از امکانات بلوتوث را شامل می شوند

۶-امکان پایش اتاق(Room Monitoring) که این امکان بدین صورت عمل می کند که با فعال نمودن آن می توان صداهای اطراف دستگاه مرکزی را شنود نمود البته این امکان در دستگاه های مختلف متفاوت بوده و در برخی از آنها پس از شنیده شدن صدا در اطراف دستگاه مرکزی تلفن با شماره خاصی که ما به آن می دهیم تماس گرفته و صداهای اطراف را پخش می کند.

۷-امکان لرزاننده (Vibration)

۸-پیغام گیر تلفنی( منشی تلفنی) Answering Machine

۹-مدت زمان ضبط پیغام که البته عموما حدود ۱۵ تا ۱۸ دقیقه و در برخی از دستگاه ها تا ۴۵ دقیقه نیز وجود دارد

۱۰-امکان ضبط تماس های مکالمه

۹-امکان ارتباط بین دستگاه مرکزی و گوشی بیسیم

۱۰-امکان شماره گیری از روی دستگاه مرکزی

۱۱-تعداد خطوط تلفن قابل اتصال به دستگاه که تا ۴ خط در حال حاضر موجود می باشد

امکان اضافه نمودن گوشی بیسیم و افزایش آن

۱۲-نوع باطری تلفن ، برخی از تلفن ها باطری ها خاص و با مدل خاصی را شامل شده ولی بسیاری از تلفن های جدید از باطری های اصطلاحا نیم قلمی یا AAA استفاده می کنند که بصورت عمومی تر بوده و قابل شارژ می باشند حتی در صورت خرابی باطری و بصورت موقت می توان از باطری های معمولی نوع AAA استفاده نمود.

۱۳-وزن گوشی بی سیم

۱۴- البته موارد دیگری چون اندازه و نیز رنگی بودن صفحه نمایش و تعداد حافظه دفترچه تلفن و یا امکان اتصال هدست سیمی به تلفن نیز می تواند مهم باشد

۱۵-امکان اکودکت که باعث کاهش تشعشع و البته کاهش مصرف انرژی شود و می تواند در عمر مکالمه تلفن موثر باشد

۱۶-کیفیت صدای تماس که البته شاید یکی از مهمترین پارامترهای تلفن می تواند محسوب شود.  در حال حاضر  استفاده از تکنولوژی HSP (High Sound performance  در برخی از تلفنهای گیگاست زیمنس صدایی با کیفیت و شفاف در مکالمه فراهم می کند. البته تکنولوژی جدیدتر HDSP صدایی با شفافیت دو برابر نسبت به HSP نیز در حال حاضر  در تلفنهای گیگاست زیمنس در دسترس است.

آنجا که نیاز است تا مکالمات روزانه زیاد از طریق گوشی های بی سیم برقرار گردد  استفاده از تکنولوژی کیفیت صدا خود را بیشتر نمایان نموده و راحتی مکالمه را فراهم می کند.

۱۷-بودجه در نظر گرفته شده برای خرید یک گوشی

حال با توجه به موارد، امکانات و تکنولوژی ها  و نوع کاربرد تلفن که می تواند برای خانه، محل کار، مکانهای صنعتی و یا موارد خاص باشد، خود براحتی می توانید بهترین دستگاه گوشی تلفن بی سیم را انتخاب کنید و یا اینکه مشاوره مناسب را دریافت نمایید.

مقایسه تلفن های بیسیم زیمنس و پاناسونیک!

ما همیشه دوست داریم تو همه چیز بهترین انتخابرو داشته باشیم ،ولی بعضی وقت ها انتخاب کردن از گزینه هایی که دم دستمونه کار سختی به نظر میرسه مخصوصا اگه این انتخاب در مورد یک گجت الکترونیکی مثل تلفن بیسیم باشه که هرروز به تنوع و امکاناتشون اضافه میشه.در ایران دو رقیب اصلی برای بازار تلفنهای رومیزی و بیسیم وجود داره ،پاناسونیک و زیمنس.

این برند از برندهای معروف و محبوب دنیا هم به حساب میان طوری که پاناسونیک خودشو اول لیست تولید کننده های تلفن های بیسیم در دنیا میدونه و زیمنس هم به دنبال بازار های جدید میگرده.البته این وسط برندهایی هم هستند که سهم بسیار کوچیکی از بازار رو گرفتند مثل وی تک مارشال،آلکاتل،یونیدن ،ان ای سی و…. که به دلایلی از جمله ساخت چین ،نداشتن خدمات پس از فروش در ایران و مناسب نبودن برای سیستم مخابراتی ایران چه ازنظر کالرآیدی و چه ازنظر برق و اینکه بیشتر محصولات این برندها به شکل استوک و دست کاری شده وارد ایران میشن ،مورد استقبال عمومی قرار نگرفته اند و ما هم توصیه نمیکنیم.حال میرسیم به مقایسه دو برند محبوب خودمون که از ابعاد مختلف بررسی میکنیم.

امکانات

هر کدوم از این برندها چه پاناسونیک یا زیمنس هم گوشیهای بیسیم با امکانات کمتر و قیمت مناسبتر دارند و هم گوشی هایی با امکانات بیشتر و قیمت بالاتر ولی اونچه ما توصیه میکنیم اینکه اگه واقعا از امکانات تلفن بیسیمی که تهیه میکنید استفاده کامل رو نمیبرید بهتره تلفن های ساده تر رو انتخاب کنید چون از نظر کاربری طرز کار ساده تری دارند از طرفی کیفیت یک تلفن ربطی به امکانات اون نداره و نهایتا اینکه قیمت مناسب تری هم داره.

 

در کل هر کدوم از تلفن های پاناسونیک یا زیمنس امکانات و نوآوری هایی برای تلفن های بیسیم خود فراهم کرده اند تا نظر کاربران را جذب کنند.درسته که تو بعضی از مدل ها امکانات بسیار جالبی هست ولی در کل سطح امکانات مدل های محبوب هر دو برند در یک حده و رقابتی تنگاتنگ بینشون هست.پاناسونیک با امکاناتی همچون امکان کارگرد گوشی در هنگام قطع برق ،امکان مسدود کردن تماس های ناخواسته ،منو فارسی و زیمنس با امکاناتی همچون ارسال SMS ،دزد گیر ،  هر کدام به دنبال رضایت مشتری هستند.البته در این میان پاناسونیک با یک رویکرد جهانی نسبت به مشتریان ایرانی و فارسی زبان سعی کرده این امکانات رو به شکل بومی بهینه سازی کنه.

کیفیت

هر دوی این برندها،پاناسونیک و زیمنس از برندهای آشنا در دنیای دیجیتال هستند ،پاناسونیک با کیفیت ژاپن و زیمنس باکیفیت آلمان ،البته بیشتر گوشی های تلفن بیسیم پاناسونیک رو مالزی  یا چین تولید میکنند و چند مدل رو خود ژاپن ولی واقعیت اینکه کیفیت بیسیم تولید شده در این کشورها هم تحت نظر و تایید خود پاناسونیک صورت میگیره در مورد بیسیم های زیمنس هم عمدتا آلمان و جدیدا چین سازنده هست ولی باز به همون شکل.شاید بهتره کاربران در مورد کیفیت محصولات این دو برند نظر دهند که مطمئنا هر کدوم طرفداران مخصوص خودشون رو دارند ولی واقعیت اینکه که تو بعضی از مدل های هر کدوم از این برندها کیفیت برتری دیده میشه و نظر شخصی من بیشتر رو مدل های قدیمیتره .

برد تلفن بیسیم

تمام تلفن های بیسیم موجود در بازار از این دو برند برای مصارف خانگی درنظر گرفته شده و برد همشون به واسطه تکنولوژی به کار رفته و محدودیت رعایت استاندارد ها و قوانین ارتباطات رادیویی در کشور های مختلف بین ۶۰ تا ۱۲۰ متر هستش و نهایتا شاید در بعضی از مدها به خاطر بهینه کردن این تکنولوژی ،۱۰ تا ۲۰ درصد به برد دستگاه اضافه بشه ،البته برد اصلی دستگاه بسیار بستگی به محیط کاربری اون داره موانع موجود در محیط و امواج موجود در محیط و …. ،در کل تلفن های بیسیم هر دو دارای بردهای نزدیک به هم هستند.

قیمت

هر دو این برندها بسته به امکانات تلفن های بیسیم خود قیمتهای متفاوتی دارند نکته اینجاست که برای خرید یک تلفن بیسیم با قیمت مناسب باید امکانات مورد نیاز خودمون رو ، خوب بشناسیم.البته در کل قیمت تلفنهای بیسیم پاناسونیک در مقایسه با تلفن های بیسیم زیمنس هم رده خود کمی کمتره.

خدمات پس از فروش در ایران

به خاطر کثرت مصرف کنندگان محصولات این دو برند مراکز رسمی و غیر رسمی بسیاری در کل کشور وجود دارد و حتی گارانتی های مختلف ،اگر بخواهیم به واقع نظر دهیم هیچ کدام از این برندها بانی شاخصی ندارند که بتونند در کل کشور خدمات ارائه کنند و گارانتیها هم اعتباری در حد اندازه ای کشورهای اروپایی ندارند،پس عمده این محصولات در صورت بروز مشکل در مراکز غیر رسمی تعمیر میشن.به هرصورت به دلیل موجود بودن و در دست رس بودن لوازم و قطعات این دو برند امکان تعمیر آنها در سراسر ایران وجود داره و نگرانی چندانی از این بابت نیست.

منبع :مجموعه وبسایت های شرکت کامتل