فناوری

معرفی اپلیکشنScanbot جهت اسکن جزوه وسند

درابتدا نیاز هست که اطلاعاتی در مورد این اپلیکشن بدانیم….

Scanbotاپلیکیشنی برای گوشی‌های اندرویدی و آیفون است که به کمک آن می‌توانید اسناد و جزوات خود را توسط  دوربین گوشی اسکن کنید.

Scanbot دارای محیط کاربری بسیار شیک و  آپدیت  است بگونه ای  که از کار با آن لذت خواهید برد. توسط این برنامه می‌توانید فایل‌های PDF را با نهایت رزولوشن از عکس‌های اسکن شده بسازید و آن‌ها را در حافظه‌ی گوشی ذخیره کنید. کیفیت ۲۰۰dpi رقم فوق‌العاده‌ای برای این امر به نظر می‌رسد و صددرصد نیاز شما را به بهترین شکل ممکن  در زمینه‌ی اسکن فایل‌ها برطرف خواهد کرد.

 

تصویر اسکن شده قابلیت ذخیره با فرمت JPG را نیز دارا است اما اگر قصد اسکن جزوات یا فایل‌های چند صفحه‌ای را دارید پیشنهاد می‌کنیم برای نظم بهتر، آن را به صورت PDF و در یک فایل واحد ذخیره کنید. علاوه بر اسکنر مورد بحث، یک اسکنر QR Codes نیز در برنامه تعبیه شده است تا در صورت نیاز بتوانید این بارکدها را رمزگشایی کنید.

 

در برخی برنامه‌های مشابه عملیات اسکن و تبدیل نتیجه به یک عکس صاف و منظم به صورت دستی انجام میگرفت اما در Scanbot کافی است تا کاغذ مورد نظر را روی یک سطح صاف قرار داده و حتی در حالت زاویه دار از آن عکاسی کنید. در کسری از ثانیه Scanbot به صورت خودکار آن را تبدیل به بهترین حالت کرده و دراختیار شما قرارخواهد داد. امکان اعمال فیلترهایی همچون سیاه و سفید، خاکستری و‌… نیز در برنامه درنظر گرفته شده است تا در صورت نیاز بتوانید فایل اسکن شده را به آن مزین کنید.

معرفی اپلیکشنScanbot جهت اسکن جزوه وسند

 

در نسخه‌ی پولی Scanbot به امکانات بیشتری نیز دسترسی خواهید داشت که از میان آن‌ها می‌توان به امکان OCR و تبدیل متن از عکس‌های اسکن شده به متن قابل ویرایش اشاره کرد. البته این موضوع از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند اما با این حال در بسیاری از مواقع می‌تواند بسیار ارزشمند ظاهر شود به خصوص زمانی که قصد تایپ یک مقاله‌ی انگلیسی را دارید که می‌توانید توسط این ویژگی بدون نیاز به اسکنر و‌… تنها با یک اپلیکیشن اقدام به اسکن و تبدیل آن به متن قابل ویرایش کنید.

 

ویژگی دیگری که در نسخه‌ی پولی وجود دارد درج خودکار شهر، ساعت وغیره  روی عکس‌های اسکن شده است که می‌تواند شما را در دسته بندی کردن آن‌ها در زمان‌های آینده یاری کند. ویژگی آخر نیز امکان تغییر پوسته‌ی برنامه است که البته چندان مورد مهمی به نظر نمی‌رسد چراکه کارکرد اصلی این برنامه در دوربین داخلی آن است.درادامه مطلوب است ذکرچندین نکات مثبت  این مدل:۱-دارای محیط کاربری بسیارزیباوجذاب ۲-تبدیل فایل هی اسکن شده به PDFوJPG 3-اسکن اسنادوجزوات درسی

منبع :مجموعه وبسایت های شرکت کامتل